Jak podłączyć pompę do deszczówki?

Pompy do deszczówki - jak podłączyć?

Magazynowanie wody deszczowej w celu użytkowym jest ekonomiczne i ekologiczne, a popularność tego rozwiązania stale rośnie. Ty także planujesz budowę własnej instalacji? A może masz już zbiornik i zastanawiasz się, jak zwiększyć efektywność gospodarowania zebraną wodą? Rozwiązaniem jest montaż odpowiedniej pompy do deszczówki. Sprawdź, jak podłączyć pompę do zbiornika na deszczówkę i popraw komfort użytkowania swojej instalacji.

Pompy do deszczówki – efektywne gospodarowanie wodą opadową

Odpowiednio dopasowany zbiornik na deszczówkę to połowa sukcesu. Aby zmaksymalizować korzyści płynące z magazynowania wody opadowej, warto zaopatrzyć się w pompę do deszczówki.

Pompy do deszczówki przekazują wodę ze zbiornika do punktu odbioru, jakim jest konewka, wąż ogrodowy, zraszacze czy spłuczka w toalecie. Co istotne, urządzenia te umożliwiają opróżnienie zbiorników do zera, dzięki czemu woda nie zalega na dnie. Zapobiega to procesom gnilnym i tworzeniu się osadów, dzięki czemu woda jest świeża i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu.

W instalacjach do deszczówki stosuje się różne rodzaje pomp: pompy powierzchniowe, hydroforowe, zanurzeniowe oraz głębinowe. Pompy do deszczówki różnią się pod kątem parametrów takich jak wielkość, wydajność, mobilność, poziom automatyzacji czy ciśnienie, z jaką wyprowadzana jest woda. Dzięki temu możliwe jest dopasowanie urządzenia pod kątem indywidualnych potrzeb i rodzaju posiadanej instalacji.

Szeroki wybór pomp do deszczówki znajdziesz na stronie internetowej: https://www.podlane.pl/pompy-do-deszczowki-cat-503.

Instalacja pompy do deszczówki – czy niezbędna jest pomoc fachowca?

O ile z uruchomieniem pompy zanurzeniowej w zbiorniku zewnętrznym powinien poradzić sobie każdy, to w pozostałych przypadkach montaż powinien być przeprowadzony przez osobę znającą zasady działania instalacji wodnych. Ktoś, kto ma wiedzę techniczną i doświadczenie w tym zakresie, z pewnością będzie wiedział, jak podłączyć pompę do deszczówki.

Jeśli nie czujesz się pewnie w temacie instalacji wodnych i masz wątpliwości, jak prawidłowo podłączyć pompę do zbiornika na deszczówkę, możesz poprosić o pomoc fachowca. Błąd przy montażu może skutkować obniżoną efektywnością instalacji, a nawet uszkodzeniem pompy.

Jak podłączyć pompę do zbiornika na deszczówkę?

Sposób montażu pompy do deszczówki zależy przede wszystkim od rodzaju wybranego przez Ciebie urządzenia. Najprostszy jest montaż pomp zanurzeniowych. Większość z dostępnych na rynku urządzeń tego typu nadaje się do użycia zaraz po wyjęciu z opakowania – wystarczy umieścić je w zbiorniku i podłączyć do sieci elektrycznej.

W przypadku pozostałych rodzajów pomp podłączenie pompy do zbiornika na deszczówkę wymaga bardziej zaawansowanych czynności. Czasem konieczne jest dostosowanie istniejącej instalacji pod kątem dostępności otworów na przewody czy wykonania zabezpieczeń dla połączeń elektrycznych. Przykładowo do montażu hydroforowej pompy do deszczówki niezbędne są narzędzia oraz elementy takie jak filtry, rurki czy złączki, które należy odpowiednio zamocować w części ssawnej i tłocznej.

Choć zadaniem wszystkich rodzajów pomp do deszczówki jest przesyłanie wody, to różnią się one sposobem montażu. Dlatego w kwestii tego, jak podłączyć pompę do zbiornika na deszczówkę, zawsze należy działać zgodnie z instrukcją i zaleceniami producenta. Jeżeli potrzebujesz więcej informacji na temat pomp do deszczówki, zawsze możesz zapytać doradców ze sklepu internetowego Podlane.pl, którzy odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania.

Eko360.pl - podpowiemy Ci, jak żyć ekologicznie na co dzień. Wyjaśnimy, jak znaleźć ekologiczne zamienniki rzeczy codziennego użytku. Rozwiejemy Twoje wątpliwości na temat ekologicznej żywności. Doradzimy, jak założyć i prowadzić dom ekologiczny.
Do góry