Jak podłączyć zestaw hydroforowy?

Jak podłączyć zestaw hydroforowy?

Chcesz zadbać o stały dostęp do wody we własnych czterech kątach? A może zależy Ci na efektywnym nawadnianiu roślin w przydomowym ogródku? W tym poradniku przeczytasz, jak podłączyć zestaw hydroforowy w kilku prostych krokach. Z naszymi wskazówkami na pewno poradzisz sobie z tym zadaniem bez trudu.

Zestawy hydroforowe – wskazówki na dobry początek

Zestawy hydroforowe obejmują pompy samozasysające instalowane na zbiorniku przeponowym oraz osprzęt hydrauliczny w postaci manometru, wyjścia pięciodrożnego, wyłącznika ciśnieniowego czy węża antywibracyjnego.

Mówiąc prościej – gdy kupujesz zestaw hydroforowy, otrzymujesz kompletne urządzenie, które umożliwia pobór wody z własnego ujęcia i magazynowanie jej w zbiorniku. Dzięki temu wykorzystasz ją do celów higienicznych, spożywczych czy pielęgnacji roślin.

Szeroką ofertę zestawów hydroforowych przygotowali eksperci ze sklepu Ogrody24.pl. Znajdziesz ja na stronie internetowej: https://ogrody24.pl/zestawy/zestawy-hydroforowe.

Jak działają zestawy hydroforowe?

Zasada działania zestawów hydroforowych nie jest skomplikowana. Gdy odkręcisz kran, powietrze wtłacza wodę do układu. Wówczas obniża się ciśnienie w zbiorniku. Gdy spadnie poniżej minimalnego poziomu, załączy się pompa hydroforowa, która uzupełni wodę. Tym samym ciśnienie wzrośnie. Prawidłowo zainstalowany zestaw działa automatycznie i zapewnia stały dostęp do wody o określonym ciśnieniu.

Podłączenie zestawu hydroforowego

Przed montażem zestawu hydroforowego wybierz pomieszczenie, w którym zimą panują dodatnie temperatury. W ten sposób ochronisz elementy urządzenia przed uszkodzeniami na skutek zamarzania wody.

Jak podłączyć zestaw hydroforowy? Instrukcja krok po kroku:

  • instalacja rury ssawnej – wpuść do studni rurę zakończoną kloszem ssącym i zaworem zwrotnym. Klosz zabezpieczy urządzenie przed nieczystościami, a zawór zapewni ochronę przed cofaniem się wody do studni;
  • instalacja zaworu zwrotnego – podłącz zawór zwrotny do zbiornika hydroforowego. Pamiętaj o uszczelnieniu połączenia taśmą teflonową;
  • zabezpiecz pompę przed pracą na sucho – zainstaluj zabezpieczenie przed suchobiegiem;
  • zainstaluj zawór kulowy – uszczelnij gwinty zaworu taśmą teflonową i przykręć do konstrukcji, która zabezpiecza hydrofor przed pracą na sucho;
  • zainstaluj rurę zasilającą sieć – zamontuj rurę powyżej zaworu kulowego, co ułatwi odcięcie dopływu wody w przypadku awarii;
  • połącz rurę ssawną z hydroforem – rurę podłącz do odpowiedniego króćca na hydroforze. Najlepiej skorzystaj z dodatkowej giętkiej rury, która znacznie ułatwi Ci zadanie.

Pamiętaj, że o wyborze zestawu hydroforowego nigdy nie może decydować przypadek. Wybieraj rozwiązania renomowanych producentów, a przed zakupem zapoznaj się ze specyfikacją techniczną urządzenia, zanim dokonasz zakupu.

Wysokiej klasy urządzenia znajdziesz na stronie internetowej sklepu Ogrody24.pl. Ich oferta jest bardzo szeroka, więc z powodzeniem znajdziesz model dopasowany do osobistych potrzeb, a specjaliści z działu obsługi klienta na pewno pomogą Ci znaleźć najlepsze rozwiązanie.

Eko360.pl - podpowiemy Ci, jak żyć ekologicznie na co dzień. Wyjaśnimy, jak znaleźć ekologiczne zamienniki rzeczy codziennego użytku. Rozwiejemy Twoje wątpliwości na temat ekologicznej żywności. Doradzimy, jak założyć i prowadzić dom ekologiczny.
Do góry