Zalety zastosowania falowników sieciowych i hybrydowych Sofar

Falowniki sieciowe i hybrydowe Sofar - zalety zastosowania

Falowniki w instalacjach fotowoltaicznych są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania systemu. Ich zadaniem jest zmiana prądu stałego DC na zmienny AC. Na rynku możesz znaleźć dwa warianty falowników – sieciowe oraz hybrydowe. Jakie są ich cechy oraz zastosowanie? O tym piszemy poniżej!

Czym są falowniki sieciowe i hybrydowe?

Falowniki Sofar, podobnie jak inwertery innych producentów, to urządzenia montowane pomiędzy panelami fotowoltaicznymi a instalacją elektryczną w domu lub innym obiekcie. Ich zadaniem jest zmiana prądu stałego, który jest wytwarzany przez ogniwa fotowoltaiczne na prąd zmienny, z którego korzystają urządzenia elektryczne (w większości).

Na rynku są dostępne inwertery Sofar w wariancie sieciowym i hybrydowym. Pierwszy z nich montowany jest w instalacjach fotowoltaicznych on-grid, czyli podłączonych do sieci dystrybucyjnej. W takim wariancie umożliwia on przesył prądu elektrycznego tylko w tym kierunku. Po drugiej stronie jest inwerter Sofar w wersji hybrydowej. Może on działać w dwóch wariantach – on-grid i off-grid. Oznacza to, że w instalacji fotowoltaicznej wyposażonej w magazyny energii może on ładować akumulatory, a po ich napełnieniu przesyłać prąd znowu do sieci dystrybucyjnej.

Falowniki Sofar znajdziesz na stronie: https://sklep.enovus.pl/falowniki/sofar/

Jakie są zalety zastosowania falowników sieciowych Sofar?

Należy zaznaczyć, że sieciowe inwertery Sofar są montowane w domowych instalacjach PV oraz w przedsiębiorstwach niekorzystających z magazynów energii. Muszą one być podłączone do sieci elektrycznej. Ich wielką zaletą jest wysoka efektywność pracy, co minimalizuje straty energii związanej z przesyłem. Po drugie cechują się też długą żywotnością, która jest spowodowana solidną konstrukcją i zastosowaniem wysokiej jakości materiałów.

Falownik Sofar w opcji sieciowej jest też bardzo stabilny bez względu na ilość produkowanego prądu elektrycznego w danym momencie. Można go też łatwo zintegrować z systemami fotowoltaicznymi dostępnymi na rynku.

Korzyści z zastosowania hybrydowych inwerterów Sofar

Wykorzystanie hybrydowego inwertera Sofar ogranicza się do miejsc o zaawansowanych systemach PV i wysokich wymaganiach względem elastyczności i niezależności energetycznej. Można je zastosować wszędzie tam, gdzie występują stałe przerwy w dostawach prądu, co mobilizuje do montażu banków energii. Są to więc o wiele bardziej rozbudowane urządzenia, które zapewniają optymalizację zużycia energii elektrycznej w zależności od zapotrzebowania. Gdy sieć wewnętrzna potrzebuje maksymalnego zasilania, falownik może zdecydować o uruchomieniu zmagazynowanej energii dla zmniejszenia kosztów poboru z sieci.

Dodatkowo falowniki Sofar w wersji hybrydowej są łatwe w zarządzaniu zdalnym. Można dopasować ich działanie do aktualnych potrzeb instalacji elektrycznej i monitorować działanie w czasie rzeczywistym. Oczywiście inwertery sieciowe również mają takie opcje, jednak w wariantach hybrydowych można wykorzystać zdecydowanie więcej zmiennych.

Projekt instalacji fotowoltaicznej na urządzeniach Sofar sprzyja bezproblemowej i wieloletniej pracy. Wybierz produkty od sprawdzonego dystrybutora i montuj je ku zadowoleniu swoich klientów!

Eko360.pl - podpowiemy Ci, jak żyć ekologicznie na co dzień. Wyjaśnimy, jak znaleźć ekologiczne zamienniki rzeczy codziennego użytku. Rozwiejemy Twoje wątpliwości na temat ekologicznej żywności. Doradzimy, jak założyć i prowadzić dom ekologiczny.
Do góry