Fotowoltaika dla firm – jakie przyniesie korzyści Twojej firmie?

Fotowoltaika dla firm - jakie przyniesie korzyści Twojej firmie?

Panele fotowoltaiczne stają się obecnie standardem wśród odbiorców indywidualnych i przedsiębiorców. O ile w warunkach domowych korzyści te ostatnio zostały zmniejszone (zmienione prawo prosumenta), to dla firm nadal mogą zapewnić wymierne zyski. Jakie korzyści Twoja firma może mieć po zainstalowaniu fotowoltaiki? Sprawdź!

Zmniejszenie rachunków za prąd

Po co instaluje się panele w przedsiębiorstwie? Kluczowe są oszczędności na zużyciu prądu pobieranego od zewnętrznego dystrybutora. Fotowoltaika dla firm sprawia, że zakład zmniejsza pobór energii z sieci elektrycznej, a zaspokaja swoje potrzeby samodzielnie przez panele PV. Wpływ instalacji na zyski zależny jest od kilku czynników. Pod uwagę należy wziąć przede wszystkim:

  • zapotrzebowanie na energię elektryczną;
  • moment szczytowego poboru;
  • wielkość instalacji fotowoltaicznej;
  • dotychczasowe rachunki za prąd.

Stopa zwrotu inwestycji zależna jest właśnie od tych 4 czynników. Jednak w przypadku instalacji dla firm zwrot następuje dużo szybciej niż w przypadku gospodarstw domowych.

Zwiększenie niezależności od wahań cen prądu

Trend zwyżkowych zmian w cenach prądu nadal się utrzymuje i trudno spodziewać się w tej kwestii drastycznej poprawy sytuacji. Dlatego fotowoltaika dla firm to świetne rozwiązanie jeśli chcesz uniezależnić swoje przedsiębiorstwo od spodziewanych podwyżek. Pod tym względem należy rozważyć zasadniczą kwestię – szczytowy moment zapotrzebowania na energię.

Jeżeli Twoja firma ma największe zapotrzebowanie w dzień, panele fotowoltaiczne sprawdzą się świetnie do zmniejszenia kosztów. Ma to związek z opłatą mocową oraz ogólnym poborem prądu. Fotowoltaika dla firm, jak każda inna generuje największe zyski w trakcie słonecznego dnia, więc to właśnie w dzień możesz obserwować największe korzyści.

Natomiast dla przedsiębiorcy, który generuje największe zapotrzebowanie na prąd w godzinach nocnych, zaleca się zastosowanie banków energii. W ten sposób nadwyżkę z produkowanej w dzień energii elektrycznej można wykorzystać w nocy.

Wartość wizerunkowa dzięki fotowoltaice dla firm

Dzisiaj panele fotowoltaiczne nie są już traktowane jako nieznany wynalazek, czy fanaberia. Konsumenci dobrze wiedzą, jaki wpływ na środowisko ma generowanie energii elektrycznej z paliw kopalnych, dlatego sami szukają rozwiązań bazujących na OZE. Poza wymiernymi korzyściami finansowymi fotowoltaika w Twojej firmie przyniesie Ci też zyski marketingowe. Obecnie przedsiębiorstwa korzystające z odnawialnych źródeł energii są postrzegane jako bardziej konkurencyjne i przyjazne dla środowiska. Ma to znaczenie w zasadzie dla każdej branży produkcyjnej, handlowej czy usługowej.

Postaw na fotowoltaikę dla firm!

Kluczowe znaczenie dla powodzenia całej inwestycji ma szczegółowy audyt zapotrzebowania oraz oczekiwań przedsiębiorcy wobec instalacji PV. Ten należy wykonać przy współpracy ze sprawdzoną firmą zajmującą się dystrybucją i montażem urządzeń fotowoltaicznych. Nie zdawaj się na przypadek – rozpocznij współpracę z firmą, która zapewni Ci najwyższą jakość!

Eko360.pl - podpowiemy Ci, jak żyć ekologicznie na co dzień. Wyjaśnimy, jak znaleźć ekologiczne zamienniki rzeczy codziennego użytku. Rozwiejemy Twoje wątpliwości na temat ekologicznej żywności. Doradzimy, jak założyć i prowadzić dom ekologiczny.
Do góry